עימות בכנסת – סער: עלילת דם נגד צה"ל. סעדי: "לגנות את החיילים הרוצחים"

צילום מסך: ערוץ הכנסת

שר המשפטים גדעון סער (תקווה חדשה) התייחס היום (רביעי) בוועדת חוקה חוק ומשפט בכנסת למותה של עיתונאית אל ג'זירה שירין אבו עקאלה הבוקר בחילופי אש בג'נין.

"הפלסטינים כדרכם ממהרים עם עלילת דם נגד צה"ל. על פי מערכת הביטחון שלנו, יש אינדיקציות שהעיתונאית לא נפגעה דווקא מירי צה"ל אלא מירי חמושים פלשתינים.

הייתה קריאה ישראלית לחקירה ישראלית משותפת, להבנתי עד כה הפלשתינים מסרבים – אולי כדי להסתיר את האמת".

ח"כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת) תקף: "במקום להתנצל ולגנות את החיילים הרוצחים אתה אומר עלילת דם?! באמת?! זאת ממשלת השינוי?".

ראש הממשלה, נפתלי בנט הגיב היום (רביעי) להאשמת של יו"ר הרשות אבו מאזן כי צה”ל אחראי למותה של עיתונאית אל ג’זירה בג’נין.

“יו”ר הרשות מטיח בישראל האשמות ללא בסיס מוצק. על פי הנתונים שבידינו כרגע, יש סיכוי לא מבוטל שפלסטינים חמושים, שירו באופן פרוע, הם שהביאו למותה המצער של העיתונאית.

הפלסטינים אף תועדו אומרים “פגענו בחייל, הוא שכוב על האדמה”. אף חייל לא נפגע, מה שמעלה את האפשרות כי הם ירו ופגעו בעיתונאית.

ישראל קראה לפלסטינים לביצוע ניתוח פתולוגי משותף וחקירה משותפת, בהסתמך על כל התיעוד והממצאים הקיימים, כדי להגיע לאמת. עד כה, הפלסטינים מסרבים.

כוחות צה”ל ימשיכו לפעול כנגד המחבלים בבסיסיהם, על מנת לשבור את גל הטרור הרצחני ולהשיב את הביטחון לאזרחי ישראל. אנו מגבים את לוחמינו”.

שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד: "אנחנו מציעים לפלשתינים חקירה פתולוגית משותפת של מותה המצער של העתונאית שירין אבו עאקלה.

יש להגן על עתונאים בשטחי קרבות ומוטלת עלינו החובה להגיע לחקר האמת. כוחות הבטחון של ישראל ימשיכו לפעול בכל מקום כדי למנוע טרור ורצח ישראלים".

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים :)

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים :)

>

כתבות נוספות

s