שלמה קרעי נגד יואב גלנט: "החליט כבר מזמן לצאת לכיוון פוליטי הפוך"

שלמה קרעי נגד יואב גלנט: "החליט כבר מזמן לצאת לכיוון פוליטי הפוך"

שלמה קרעי ויואב גלנט
צילום מסך עכשיו 14 | עריכה ניזודסק

אתמול (שלישי) פרסם העיתונאי דוד ורטהיים בחשבון ה-X שלו כי היום צפוי שר הביטחון יואב גלנט להכריז על מפקד גלצ הבא. לפי הדיווח על שולחנו הוצגו אתמול שלושה שמות סופיים: העורכת בתחנה נורית קנטי, ראש החדשות לשעבר אילאיל שחר והכתב הצבאי טל לב רם. מ״מ המפקד הנוכחי דני זקן – בחוץ.

מאוחר יותר כתב ורטהיים: "מסתכן בהערכה מושכלת: התפקיד של לב רם"

שר התקשורת, שלמה קרעי לא אהב את הפרסום ותקף את השר גלנט: "לצערי הרב, נדמה ששר הבטחון שנבחר על ידי הליכוד וקיבל מנדט מהימין להיות שר הבטחון של מדינת ישראל, החליט כבר מזמן לצאת לכיוון פוליטי הפוך.

למנות איש שמאל מובהק למפקד גלי צה״ל בתקופה כל כך רגישה, או את אחת משתי מועמדות הקש מהשמאל הקיצוני, במקום להפריט את התחנה או להפוך אותה לצבאית בלבד למען החיילים בלי אקטואליה או לכל הפחות להשאיר אדם אובייקטיבי ומאחד כמו דני זקן, זו בושה וחרפה.

וכל זה אחרי שנכנסו לגלי צה״ל לאחרונה שירית אביטן כהן ומגי טביבי… השר גלנט, אין לך מנדט למנוע תקשורת הוגנת מהציבור שבחר בך."

חבר הכנסת, ולדימיר בליאק (יש עתיד) תקף את קרעי: "יש לנו "שר התקשורת" מופרך שכל מטרתו להפוך את התקשורת הישראלית – כולה – למכונת הרעל של ביביזם.
איש השוליים הקיצוני שבכל מדינה מתוקנת היה נזרק מהמערכת הציבורית."

והוסיף: "נגמרה הסבלנות. בחירות עכשיו."

הבוקר (רביעי) הודיע השר גלנט כי בחר בעיתונאי טל לב-רם למפקד גלי צה"ל. מתקשורת שר הביטחון נמסר:

הוועדה המייעצת לאיתור מפקד קבוע לתחנת הרדיו גלי צה"ל, בראשות האלוף במיל' אמיר אבולעפיה, המליצה לשר הביטחון גלנט על שלושה מועמדים לתפקיד לאחר שבחנה כ-20 אנשי תקשורת שהגישו את מועמדותם.

שר הביטחון ראיין אתמול את שלושת המתמודדים שהומלצו על ידי הוועדה, עמד על ניסיונם העיתונאי, הניהולי והצבאי, והחליט כי העיתונאי טל לב-רם הינו המתאים ביותר לפקד על תחנת גלי צה"ל.

טל משמש החל משנת 2008 ככתב ופרשן צבאי לענייני צבא וביטחון, תחילה בגלי צה"ל ובהמשך במעריב ובתחנת הרדיו 103FM. כמו כן, טל מכהן כראש תא הכתבים הצבאיים. בשירותו הצבאי מילא טל שורת תפקידים כקצין קרבי בחטיבת הנח"ל, בבה"ד 1 וכן שירת בדובר צה"ל כדובר פיקוד הדרום.

שר הביטחון סבור כי עברו המקצועי והכרותו העמוקה עם המערכת הביטחונית והצבאית הן ככתב ופרשן והן כמפקד ולוחם, יהוו בסיס לחיבור בין תחנת גלי צה"ל לקהל החיילים, ויתרמו לאופייה הייחודי של התחנה כגוף תקשורת מוביל וכיחידה צבאית, זאת בהמשך להמלצות הוועדה בראשות מנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אייל זמיר.

טל יחליף את העיתונאי דני זקן ששימש כממלא מקום מפקד התחנה במשך השנה האחרונה. מינויו של טל כמפקד קבוע מגיע לאחר כשנתיים וחצי בהן לא היה מפקד קבוע לתחנה.

שר הביטחון הודה לדני זקן על פועלו בשנה האחרונה ואיחל הצלחה רבה לטל לב-רם עם היבחרו לתפקיד. כמו כן, הודה שר הביטחון לחברי הוועדה על עבודתם המסורה והמקצועית.

 

עוד מרחבי הרשת

>
s