שיקלי מגיב לבנט: "בלי בושה – שורה ארוכה של הבטחות לא קיימת"

שיקלי מגיב לבנט: "בלי בושה – שורה ארוכה של הבטחות לא קיימת"

עמיחי שיקלי
צילום מסך עכשיו 14

השר עמיחי שיקלי (הליכוד) תקף בציוץ את ראש הממשלה לשעבר, נפתלי בנט, שטען כי עשה שגיאות במהלך דרכו הפוליטית.

בחשבון ה -X שלו כתב שיקלי: "נפתלי בנט, אמרת הבוקר שהפרת הבטחת בחירות א ח ת ושטעית בבחירת אנשים. בלי בושה, כשאתה בונה על בעיקר על שכחה, אתה ממשיך לשקר במצח נחושה. זו לא הבטחה אחת שלא קיימת, נפתלי, אלא שורה ארוכה מאד של הבטחות, בוא נעבור על חלקן:

1. הבטחת שלא לדרוש ראשות ממשלה עם שישה מנדטים, אבל ברגע האמת היצר גבר עליך והדבר היחיד שראית לנגד עיניך היה כסא ראש הממשלה.

2. הבטחת להקים אך ורק ממשלה לאומית, בפועל הקמת ממשלה עם כל מפלגות השמאל והאחים המוסלמים, תוך שאתה נותן יד לחרם הבזוי על כל ציבור מפלגות הימין, כולל על הליכוד ומנהיגה.

3. הובלת את הדרישה לפסול את רע״מ (ציינת שזוהי תנועה אחות של חמאס) אבל ברגע האמת, כדי להיות ראש ממשלה מסרת להם את ראשות וועדת הפנים ותקציבי עתק בגובה עשרות מיליארדי שח.
כספים אלו שימשו לתמיכה בעמותות המזוהות עם חמאס.

4. הבטחת שבשום פנים ובשום אופן לא תמליך את לפיד לראשות ממשלה. בפועל, לפיד היה פה ראש ממשלה אך ורק בגללך.

5. שנים סיפרת לנו, שאתה איש של ארץ ישראל השלמה. בפועל, לאחר שגנבת את ראשות הממשלה ונעמדת לראשונה לצד בלינקן במסיבת עיתונאים, כולך חיל ורעדה, כינית את את אותו חבל ארץ אהוב בשם הגנאי: ״הגדה המערבית״. עמדת שם כמו ילד נזוף ונאלמת דום כשבלינקן דיבר לראשונה על אלימות מתנחלים. מאז, ובשל התנהלותך הרפה, הממשל האמריקאי הלך והקצין את עמדותיו נגד ציבור המתיישבים הנפלא שלנו.

6. הצהרת פעמים כה רבות על מדיניות של יד קשה נגד אויבינו. כמה מלל, כמה דיבורי סרק. בפועל, לא עמדת בפני הלחצים הקלים ביותר של השמאל והאמריקאים, ובניגוד לדרישת שב״כ – פתחת את כל העוטף לכניסת פועלי עזה ומחבלי חמאס. את המידע שהם אספו במשמרת שלך, הם תרגמו לטבח ה 7.10.

7. במשך שנים מכרת סיפורים לימין על מחוייבותך לשינוי דרמטי במערכת המשפט. ״שקד תנצח על בגצ ובנט ינצח את חמאס״. בפועל, לא עשית דבר בנושא בכל תקופת כהונתך.

8. ⁠מינית את גלי בהרב מיארה ליועמ״שית. שתקת במשך שנה שלמה, כשמפגיני השמאל שרפו את המדינה וזאת בשל נסיונות לבצע רפורמה במערכת המשפט, רפורמה עדינה מזו שאתה מכרת לימין במשך עשור שלם. שתקת גם כשהסרבנים משמאל הרימו ראש. שתקת כי אתה חלש וחסר עמוד שידרה. חסר אידיאולוגיה. רק הכסא חשוב לך. כפי שהפליאה לתאר שימרית מאיר, היועצת הצמודה-צמודה שלך: ״ההאחזות בכיסא כל כך חזקה, עד שהכסא נשבר״.

9. באינספור שיחות עם אנשי ימין, שמעתי אותך מסביר כמה חשוב לקדם קצינים קרביים ולוחמניים, למטה הכללי. שנים התלוננת שדווקא הם נפלטים מהמטכל בשל חשיבה ״ימנית״. יכולת בקלות למנות את תא״ל עופר וינטר למזכיר הצבאי שלך ולהפוך אותו לאלוף במטה הכללי ובכך לסיים את הקפאת קידומו של הקצין הקרבי ביותר בצבא. בפועל, לא רצית לריב עם הצבא. חששת ״שיוציאו אותך ילד״ ויפגעו במעמדך שגם כך היה מאוד רעוע. אתה אשם באי קידומו של וינטר.

10. בעבר, לפני בגידתך בימין ולפני שגילינו שאתה פייק ימני, הרבית לצייץ על הסיכון הקיומי הכרוך בהישענות על הרשימה המשותפת, תומכי הטרור. כשר ביטחון תקפת את בוגי יעלון, גנץ ואיווט ליברמן, על כוונתם להישען על המשותפת. בפועל (כפי שהודתה שמרית מאיר, היועצת הצמודה), לאחר שאורבך וסילמן נטשו אותך ואת קואליציית השמאל שלך, נשענתם על המשותפת. במילותיה: ״הבנתי שהוא (נפתלי) לא שומע, לא רוצה לשמוע. נסמכים על המשותפת ומשחדים את רע״מ ואחר כך את זועבי. הבנתי שהתוכנית למושב היא להישען על שיתופי פעולה עם הרשימה המשותפת ואחמד טיבי, הרי אין רוב לממשלה״.

11. אחרון ולא חביב, סינוואר. שידרת לכולם שתחסל את החמאס ואת ראשיו (בסיסמת הבחירות שצוינה לעיל) בפועל, כשהיית ראש ממשלה הציגו לך מבצע לעריפת סינוואר ובכירים מהחמאס ואתה החלטת מיד לבטל את המבצע. חששת, בצדק, שמנסור עבאס יפרוש ויפרק לך את ממשלת השמאל. הכסא… רק הכסא הטריד אותך. גם התדרוכים הילדותיים האחרונים שלך ש״כוכבי אשם כי הוא לא הסכים לחיסול״ מצביעים על כך שאינך כשיר לתפקיד בכיר, כי אין ביכולתך לקבל הכרעה מול רמטכ״ל שחושב אחרת.

12. אגב, גם במישור האישי – במשך שנים ניסית לשדר שאתה אדם עשיר והדבר האחרון שמעניין אותך זה מנעמי השילטון. בפועל, נדהמנו כולנו לגלות, ימין ושמאל כאחד, את חשבונות הוולט והקניות מזון שהעמסת על משלם המסים ואת השיפוץ שנעשה בביתך הפרטי, במליוני ש״ח.

בקיצור נפתלי, אפשר להמשיך עוד ועוד בדוגמאות. העובדה היא שהפרת את כל הבטחותיך. הונית ורימית את האנשים שנתנו בך אמון. את בוחריך, את הימין כולו, אפילו את חבריך הקרובים ושותפים לדרך. הזכרון שלנו לא עד כדי כך קצר".

עוד מרחבי הרשת

>
s