מדינות אדומות מול ירוקות, לאן אפשר לנסוע ולאן לא.

אין ספק שאנחנו לא נמצאים במצב שהיה כאן בשנה שעברה.

אמנם הקורונה לא נעלמה לגמרי, אך אפשר לומר שדי חזרנו לשגרה אודות

רמת ההתחסנות הגבוהה בקרב האוכלוסייה וכמובן השמירה על ההנחיות.

גם נתב"ג פתוח וישנן מדינות שמקבלות את כל מי שעברו שני חיסונים, אך עדיין ישנן מדינות שקיים איסור כניסה אליהן או כאלה שדורשות לבצע בדיקת קורונה.

נתחיל בכך שבחודש מאי השנה, מדינת ישראל נכנסה לרשימת המדינות הירוקות על ידי האיחוד האירופי, מה שאומר שאנחנו הישראלים יכולים לטייל במדינות האיחוד ללא צורך בבידוד.

אך צריך לזכור, כי ישנן מדינות שעדיין יש איסור כניסה אליהן ומוגדרות כאדומות, מה שאומר שחזרה מהן מצריכה בידוד של 14 יום (או לחילופין עשרה ימים בכפוף לשתי בדיקות קורונה) כולל מחוסנים.

נגיף הקורונה – צילום: depositphotos.com/ panoramaimages

המדינות הן: רוסיה, ברזיל, דרום אפריקה, הודו וארגנטינה. טיסה לאחת ממדינות אלה מצריכה לקבל אישור מיוחד מוועדת החריגים. מי שיטוס בכל זאת ללא האישור, עלול לקבל קנס של 5000 שקלים.

נכון שמחוסנים נהנים יותר מהקלות במדינות שמוגדרות כירוקות, אך צריך לציין כי ישנן לא מעט מדינות אשר דורשות לעבור בדיקת קורונה 72 שעות לפני ההמראה, גם לכאלה שכבר חוסנו.

גם שנחותים בארץ מיעדים אלה, יש לבצע בדיקת קורונה חוזרת.

תיירות, נתב"ג, נמל תעופה, חו"ל, קורונה

אז לאן אפשר לטוס עם דרכון ירוק?

כפי שציינו, יש לא מעט יעדים בעולם שמקבלים ישראליים שחוסנו בשני המנות ללא צורך בבידוד, אולם ברוב היעדים דורשים לבצע בדיקה קורונה 72 שעות טרם ההגעה.

המדינות הן: צרפת, רומניה, בלגיה, שוויץ, צ'כיה, איטליה, פורטוגל, גרמניה, ליטא, שוודיה, איחוד האמירויות, הולנד, בריטניה, ספרד, בחריין, יוון, בולגריה, דנמרק, מרוקו, תאילנד, קפריסין, בולגריה, אוקרינה, פולין, מונטנגרו, סרביה, קרואטיה, גאורגיה, ארה"ב, איסלנד, האיים המלדיביים, איי סיישל, טורקיה, אתיופיה, אוזבקיסטן ובלארוס.

מדינות שניתן להיכנס אליהן ללא צורך בביצוע חיסון או בבדיקת קורונה 72 שעות לפני ההמראה הן: מקסיקו, בולגריה, קוסטה ריקה ומונטנגרו ואלבניה.

מדינות שבשלב זה לא מכניסות תיירים מאף מדינה הן: וייטנאם, הודו, קנדה, ניו זילנד ואוסטרליה.

 

*** שימו לב! הנחיות הממשלה משתנות כל העת. חובה לברר את כל הפרטים המדויקים לפני שאתם רוכשים כרטיס ליעד מסוים בעולם ***

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים :)

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים :)

>

כתבות נוספות

s