בן גביר: סמוטריץ' לא התכוון, אבל בנט החרים אותי בגלל שאני חוזר בתשובה

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר יצא היום (רביעי) להגנתו של יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ ואמר שבצלאל לא התכוון להדיר מבתי הכנסת.

לדברי בן גביר בציוץ בטויטר הוא מכיר את בצלאל ויודע שהוא מקבל כל יהודי והמחרימים הם אלה שהחרימו אותו על רקע חזרתו בתשובה וספרדי: "בצלאל, רואים להם! מהיכרותי איתך אני יודע שאתה מקבל כל יהודי ודאי בבית הכנסת, אבל מה שמדהים שבנט וחבריו שהחרימו אותי על רקע העובדה שאני ספרדי וחוזר בתשובה, פוסלים ציבורים שלמים ( חרדים וליכודניקים) מעיזים להתבכיין ולנסות להוציא דברים מהקשרם. בושה".

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס הבוקר (רביעי) בכנס ביזור סמכויות לשלטון המקומי לדבריו של יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' שטען אתמול בראיון לרשת ב' כי "מי ששותף לממשלה הזאת לא צריך להכניס אותו לבית הכנסת".

זה נורא יפה להגיד “כולנו אוהבים – אבל לא נשב איתם”, “כולנו אוהבים אבל הוא לא ייכנס לבית הכנסת שלי” – מה זה הדבר הזה? יהודי יחרים יהודי אחר בבית הכנסת כמו שפוליטיקאי מסוים קורא לעשות? על זה חרבה המדינה הקודמת שלנו לפני 2,000 שנה.

לכן, אני קורא לכולם – בואו נתאחד אל מול האויב בחוץ, האויב הוא לא בפנים אלא בחוץ, הטרוריסטים שמנסים לשבור את רוחנו.

הם לא ישברו את רוחנו, אף אחד לא ישבור את רוחנו אם אנחנו נהיה חזקים ביחד.

אני רוצה להודות לכולם ולאחל לנו שנחזור להיות העם הענק הזה שיודע להתגבר על מחלוקות, וביחד בע”ה אנחנו ננצח”.

שרת הפנים איילת שקד כתבה בדף הפייסבוק: "כאישה שאינה דתיה אני נוהגת ללכת לבית הכנסת שאליו הלכתי גם בילדותי עם אבי, בחגים ובהזדמנויות נוספות.

תמיד הרגשתי שאני מתקבלת שם במאור פנים. שלכל יהודי יש את המקום לבוא ולהתפלל.

בצלאל שכנראה שכח את דברי חז"ל על כך שכל המלבין פני חברו ברבים כאילו שפך דמים, חושב שעל המתפללים לגרש אותי מבית הכנסת. עד אתמול נשגב מבינתי מהי הקרקע שעליה התרחש סיפור קמצא ובר קמצא ערב חורבן הבית.

בצלאל לא יגרום לי לוותר על בית הכנסת וגם בחג הזה, בעזרת ה׳, אגיע להתפלל".

עיתונאי חדשות 12, יאיר שרקי, מתח ביקורת על דבריו של ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

בחשבון הטוויטר כתב שרקי: "הייתי שמח לדלג מעל השוחה הזאת, מכל הסיבות שבעולם, אבל איני יכול: לקרוא לא להכניס לבית כנסת אנשים בגלל שהניתוח הפוליטי שלהם את המציאות שונה משלך, זה לרדת מהפסים. לא חכם פוליטית ומזעזע יהודית".

יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' הסביר מאוחר יותר: "צר לי לקטוע את ריקודי ה"מה יפית" הסוערים.

למי שלא הקשיב לראיון המלא, הבהרתי כי חברי ימינה שהונו את בוחריהם ביודעין ומכרו את מדינת ישראל לשמאל הקיצוני והתנועה האסלאמית ראויים להרגיש לא רצויים בציבור, וההתקרבנות שלהם בעניין הזה מוזרה.

הבהרתי כי איני מקבל את הדה-לגיטימציה שהם עושים למחאה דמוקרטית לגיטימית מצד המצביעים שלהם שכואבים, כועסים וחשים נבגדים.

הדוגמא של בית הכנסת לא נאמרה בהקשר הדתי אלא התרבותי. אנשי ימינה לא רצויים בשלל אירועים ציבוריים בקרב הציבור שאותו הונו, וזה אך טבעי ומתבקש.

שליח ציבור שעושה רצון שולחיו זוכה להערכה ואהבה. שליח ציבור שמפנה עורף לשולחיו שלא יצפה להתקבל באהבה בקרב הציבור. כן, גם בבית הכנסת".

השר לשירותי דת, מתן כהנא: "דרכו של סמוטריץ, המנהל מדיניות קיצונית של שריפת אסמים מביישת את המושג "ציונות הדתית".

עכשיו הוא מנסה לשווק את פוליטיקת השנאה שלו לבתי הכנסת. לאמירות המשסעות האלו אין קונים. תחפש דרך אחרת להתמודד מול בן גביר ומעוז".

ח"כ ולדימיר בליאק (יש עתיד) כתב: "בתי הכנסת הם מבני ציבור שצריכים לשרת את הציבור. ברוב המוחלט של המקרים הם נבנים על קרקע ציבורית שמוקצת למטרה זו ללא תמורה.

זה לא של סמוטריץ' ולא של חבריו הגזענים. מה שהם חושבים זה לא מעניין. נמצא דרך להפסיק את אלימות הגזענים ואת ההתנכלויות הבזויות על רקע פוליטי. יהדות זה לא".

יו"ר הועדה לשירותי דת, ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) כתבה: "טוב לדעת שבצלאל סמוטריץ' נהיה סלקטור על היהדות. קודם הוא הפך חצי מהעם לבוגדים וניסה להפוך את הממשלה ללא לגיטימית רק בגלל שהוא לא חלק ממנה. עכשיו הוא מחליט מי ראוי או לא ראוי להכנס לבתי כנסת. אני ממש לא רוצה לדעת מה יהיה הצעד הבא שלו".

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים :)

אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים :)

>

כתבות נוספות

s