בן גביר: "במידה והוא יוציא לפועל את העסקה – נפרק את הממשלה"

בן גביר: "במידה והוא יוציא לפועל את העסקה – נפרק את הממשלה"

צילום מסך: ערוץ הכנסת

נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן, הציג ביום שישי האחרון מתווה לסיום המלחמה בעזה. המתווה יכלול שלושה שלבים בהם תיפסק האש למשך שישה שבועות וישוחררו חטופים. כמו כן, ישראל תסיג את כוחות צה"ל ותאפשר לתושבי הרצועה לחזור לבתיהם. בשלב הסופי תיכנס לפועל תוכנית לשיקום עזה – וגופות חטופים יוחזרו.

השר לביטחון פנים, איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) הביע התנגדות למתווה הנשיא ביידן ואיים בפירוק הממשלה במידה והיא תצא לפועל.

בחשבון ה -X שלו כתב: "העסקה כפי שפרטיה פורסמו היום – משמעותה סיום המלחמה וויתור על מיטוט חמאס. זו עסקה מופקרת, שמהווה ניצחון לטרור וסכנה ביטחונית למדינת ישראל. הסכמה לעסקה כזו איננה הניצחון המוחלט – אלא התבוסה המוחלטת.

לא נאפשר את סיום המלחמה ללא חיסולו המוחלט של חמאס. במידה וראש הממשלה יוציא לפועל את העסקה המופקרת בתנאים שפורסמו היום, שמשמעותם הם סיום המלחמה וויתור על מיטוט חמאס, עוצמה יהודית תפרק את הממשלה".

גם שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' (הציונות הדתית) כתב: "שוחחתי כעת עם ראש הממשלה והבהרתי לו שלא אהיה חלק ממשלה שתסכים למתווה המוצע ותסיים את המלחמה ללא השמדת חמאס והשבת כל החטופים. לא נסכים להפסקת המלחמה לפני השמדת חמאס, לא לפגיעה קשה בהישגי המלחמה עד כה באמצעות נסיגת צה"ל וחזרת עזתים לצפון הרצועה, ולא לשחרור סיטונאי של מחבלים שישובו חלילה לרצוח יהודים.

אנו דורשים את המשך הלחימה עד להשמדת חמאס והחזרת כל החטופים, יצירת מציאות ביטחונית אחרת לחלוטין בעזה ובלבנון, חזרת כלל התושבים לבתיהם בצפון ובדרום והשקעה מאסיבית בפיתוח מואץ של חבלי הארץ הללו".

עוד מרחבי הרשת

>
s