איריס חיים מגיבה: "אני מוחלת לך. מאחלת שתמצא בנפש מקום לשלווה"

איריס חיים מגיבה: "אני מוחלת לך. מאחלת שתמצא בנפש מקום לשלווה"

איריס חיים
צילום מסך חדשות 12

מורה מהרצליה בשם יותם גוטמן, כתב ציוץ מכוער מאוד נגד איריס חיים, שבנה יותם חיים ז"ל נחטף לעזה ונהרג בשוגג על ידי כוח צה"ל במהלך מבצע צבאי.

"אפשר להגיד שהיא בלתי נסבלת? ביביסטית מתועבת שזורחת מאז שירו בבן שלה. אני שמח שהוקל לה, אבל למה אנחנו צריכים לסבול אותה באולפנים?". מאוחר יותר מחק גוטמן את הציוץ ופרסם התנצלות: "אני מתנצל על הציוץ מאתמול. לא היה נכון לפגוע בכבודה ואני מבקש את סליחתה".

איריס חיים הגיבה לציוץ של גוטמן וכתבה בדף הפייסבוק שלה: "הבוקר כשהתעוררתי הבנתי שקרה משהו דרמטי. לא נהרג עוד חייל בלילה, לא חולצו חטופים, לא היה הסכם מדיני להשבת החטופים. היה ציוץ בטוויטר מבחור בשם יותם גוטמן, הוא קרא לי ביביסטית מתועבת, שואל את קהל העוקבים שלו אם לא הגיע הזמן להכריז שנמאסתי על האנשים בבית והכי מעניין – זורחת מאז שהבן שלה נהרג. לי אין טוויטר ולכן לא ראיתי.

הרבה אנשים כתבו לי והציעו לתבוע אותו על לשון הרע. כנראה שגם הגיבו לו כי הוא פרסם התנצלות קרירה ומאולצת. האדם משמש כמורה בישראל. יש עוד כמוהו אגב שמוציאים דברים מהקשרם וכותבים לי שאני ביביסטית – מילת גנאי לכל אדם שלא יוצא נגד שנאה, זעם ופילוג. אני קיבלתי על עצמי החלטה להמשיך לדבר בעד האחדות ולכן אני רק מצטערת עבורך יותם גוטמן על הבחירה במילים שפוגעות בי באופן אישי. באותה מידה היית יכול לכתוב שאתה לא מסכים עם דעותיי. היו בוודאות מצטרפים אליך עוד אנשים. אני מבקשת לשתף את הפוסט הזה כי המסר שלי שאין מקום למילים של שנאה משום צד. אני מוחלת לך יותם גוטמן בדיוק כמו שמחלתי לחיילים, לצבא. מאחלת שתמצא בנפש שלך מקום לשלווה. ובפעם הבאה שאתה כותב מילים פוגעות תחשוב על אמא שלך. גם לה יש בן בשם יותם".

שר החינוך יואב קיש גינה את דבריו: "הזדעזעתי הבוקר מדבריו ההזויים של מורה מהרצליה לאמו של יותם חיים, איריס חיים. איריס שהיא דוגמא ומופת לכח ואחדות בעם. ‏אחדות ודבקות ברצון לנצח אלו המסרים של איריס ואלו המסרים שהמורים והמחנכים צריכים להעביר לדור הצעיר. ‏כל אדם זכאי לעמדותיו ככל שיהיו אך על מורה מוטלת החובה והאחריות לייצר הפרדה. ‏ פניתי לעירייה לקרוא למורה לשימוע וההחלטה על המשך דרכו תיבחן מקצועית. אני מתנצל על הציוץ מאתמול. לא היה נכון לפגוע בכבודה ואני מבקש את סליחתה".

עוד מרחבי הרשת

>
s